Kurumsal

KURUCUMUZ

Hakan CENGİZ1993 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olan Hakan Cengiz, üniversite eğitimini 1998 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği’nde tamamladı. Mezuniyetinden hemen sonra 1998 yılında Mercedes-Benz Türk’te çalışma hayatına başladı. 2005 yılına kadar Mercedes-Benz Türk’te Teknik Planlama Bölümü’nde çalıştı.
Montaj, boyahane ve finiş kısımlarında planlama ve iş hazırlama faaliyetlerini yürüttü. Yeni Araç ve Özel Araç Projelerinde Proje Yöneticisi olarak çalıştı. Avrupa’daki Mercedes fabrikalarında farklı projelerde farklı kademelerde görev aldı. Bu projelerde ayrıca ‘’Porsche Consulting’’ ile çalışmalar yürüttü. Son olarak da Travego Projesi’nde yer aldı.

2003 yılında Daimler Chrysler Yönetici Geliştirme Programı’na dahil oldu. 1 yıllık eğitim süresinde farklı Mercedes fabrikalarında Daimler Chrysler eğitmenleri tarafından çok yönlü eğitime alındı. Bu eğitim kapsamında Daimler Chrysler’in Avrupa ve dünyadaki üst düzey yöneticileriyle onların bilgi birikimleri ve tecrübelerini  aktardıkları yüz yüze görüşmeler ve çalıştaylar yapma fırsatı buldu. Gerek bu eğitim sürecinde gerekse yurt dışı projelerinde Mercedes’in değişik fabrikalarında çok yönlü çalışmalarda ve detaylı incelemelerde bulundu. Mercedes-Benz Türk’ün Yalın Üretim çalışmalarına başladığı 1998 yılından 2005 yılına kadar yönettiği birçok Kaizen çalışmasında Japon, Alman, Amerikalı ve Fransız uzmanlarla çalıştı. Almanya’da farklı Kaizen çalışmaları gerçekleştirdi.

2005-2008 yılları arasında Cadem A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Bu sürede Mercedes-Benz Türk, Tofaş, Karsan, Tümosan, Sanko, Uzel, Man gibi firmaların projeleri için ekip kurma ve proje yönetme çalışmalarını gerçekleştirdi. Fiat’ın Torino fabrikasında proje kapsamında çalışmalar yaptı. Proje Yönetimi Sertifika programını tamamladı.

Erasys Mühendislik’i kurduğu 2009 yılından bu yana, 18 yıllık Yalın Üretim ve Kaizen, Teknik Planlama ve Proje Yönetimi konularındaki tecrübe ve uzmanlıklarını firmalara aktarmak amacıyla eğitim, uygulama ve proje desteği vermektedir.

Tümosan,Türk Traktör, Hisarlar, İhlas Ev Aletleri, Sinbo, Kumtel, Kilmak, Gala Mobilya, Özel Tekstil, Boyçelik gibi farklı sektörlerde yer alan değişik büyüklükteki firmalarda bu kapsamda çalışmalar yapmıştır ve yapmaktadır. 

Kaizen çalışmalarının ülke, şehir, sektör ve proseslerdeki insan faktörüne göre farklılıklar göstermesi gerektiği ve her çalışmanın yerel şartlara göre butik olması gerektiğine dair gelenekselden farklı bir yaklaşım sergilemektedir. Danışman değil, UYGULAMACIDIR.

Ayrıca kurucularından olduğu ve 2014 yılında kurulan Rotera Makina bünyesindeyse komple üretim hatları , AGV (kendinden yürür taşıma robotu), Andon, Poka-Yoke ve benzeri otomasyon sistemleri tasarımı, üretimi ve kurulumu yapılmaktadır. 


Referanslarımız

Erasys’in beraber çalıştığı partnerlerini inceleyebilirsiniz.

Erasys Blog

Erasys yazarlarından keyifli okumalar yapabilirsiniz.

0216 455 19 12

Bilgi Toplumu Hizmeti

Sosyal Medya

Menu